Дома Трансфер зона Јунајтед најде „идеално“ засилување во Рим

Јунајтед најде „идеално“ засилување во Рим

Манчестер Јунајтед на лето ќе прави реконструкција на тимот, а приоритет ќе биде засилување на одбраната.

Солскјер сака да донесе барем еден врвен стопер на „Олд Трафорд“, а на списокот се наоѓаат неколку имиња како Кулибали, Алдервајлед, Умтити…

Денес медиумите пласираа ново име, чии трансфер е најлесен за реализација, а станува збор за дефанзивецот на Рома, Костас Манолас.

Манчестер Јунајтед е спремен да ја активира откупната клаузула во договорот на Манолас која изнесува „само“ 36 милиони евра, па останува уште да ги договорат личните услови со дефанзивецот.

27-годишниот грчки репрезентативец е на мета на неколку европски гиганти, но наводно преферира преселба во Премиер лигата и е спремен да му каже „да“ на Манчестер Јунајтед.

Манолас има договор со „волчицата“ до 2022 година, но Рома нема да може да го задржи бидејќи во договорот има откупна клаузула.

Грчкиот репрезентативец наводно веќе донел одлука да ја промени средината на крајот на сезоната, без разлика дали Рома ќе обезбеди пласман во Лигата на шампиони следната сезона.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Дембеле веќе бара нов клуб, Челзи прв застанал во редот?

Свесен е Осман Дембеле дека за него нема да има место во Барселона во сезоната која следи.…