Дома Топ вести Јувентус спреми понуда за ѕвездата на Монако

Јувентус спреми понуда за ѕвездата на Монако

Монако ја постави цената за играчот за врска и француски репрезентативец Орелиан Чаумени, пренесува „Калчомеркато“.

Клубот од „кнежевството“ за 21-годишниот Чуамени бара 45 милиони евра, сума која се спремни да ја платат неколку европски гиганти.

Чуамени минатата сезона се наметна во тимот на Монако, а оваа сезона игра одлично и веќе е стандарден за француската репрезентација.

Јувентус сака да го донесе Французинот уште во јануари и е спремен да ја победи конкуренцијата.

„Бјанконерите“ спремиле понуда и ќе понудат 20 милиони плус потписот на Мекени, за кого е заинтересиран Монако.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Тричковски после 200 натпревари за АЕК: Ова е мој втор дом, ќе направам се да дојдеме до титула!

Поранешниот македонски репрезентативец, Иван Тричковски на убав начин го прослави новиот д…