Дома Трансфер зона Јувентус постигнал договор со еден од најважните фудбалери

Јувентус постигнал договор со еден од најважните фудбалери

Адриен Рабио се согласил да ја продолжи соработката со Јувентус, пренесува Газета.

Актуелниот договор на италијанскиот гигант и одличниот играч за врска истекува во јуни следната година.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Рабио прифатил да го носи дресот на Јувентус и за следната сезона, односно до летото 2025 година.

Во Торино, Рабио пристигна во 2019 година од Пари Сен Жермен, а претходно кратко време беше член на Тулуз.

Рабио има 28 години, а оваа сезона одигра 13 натпревари во Серија А и постигна два гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Баерн непријатно изненадени: Дефанзивецот од Премиер лигата не е доволно брз за Бундеслигата

Eрик Дајер (30) оваа година пристигна на позајмица од Тотенхем во Баерн. На германскиот ша…