Дома Фудбал Италија Јувентус за шест месеци загуби повеќе од 100 милиони евра

Јувентус за шест месеци загуби повеќе од 100 милиони евра

Италијанскиот шампион го објави финансискиот извештај за првите шест месеци за сезоната 2020/21 во кој запиша минис од 113,7 милиони евра.

Приходите се 258,3 милиони евра, што е исто така голем пад бидејќи во истиот период претходната година биле 322, 3 милиони.

Трошоците се зголемени и пораснаа на 263.4 милиони евра, и загубите за тој период изнесуваат 113.7 милиони евра.

Главната причина за ова е пандемијата која предизвика голема финансиска криза.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…