Дома Трансфер зона Јувентус го стави Киеза на трансфер листа

Јувентус го стави Киеза на трансфер листа

Јувентус е спремен на лето да се раздели со Федерико Киеза, пренесува „Газета дело Спорт“.

Договорот на Киеза е до летото 2025 година, а преговорите за негово продолжување се во мирување. Доколку не се постигне договор меѓу двете страни, Јувентус може да се согласи да го продаде за околу 40 милиони евра. 


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Јувентус исто така се надева дека Киеза со своите настапи може да ја подигне цената на Европското првентсво.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лукаку спремен да каже ДА на понудата од Саудиска Арабија

Ромелу Лукаку оваа сезона игра во Рома како позајмен фудбалер од Челзи, но неговата иднина…