Дома Трансфер зона Јувентус го враќа Кеси во Серија А

Јувентус го враќа Кеси во Серија А

Франк Кеси минатото лето ја напушти Барселона и кариерата ја продолжи во Саудиска Арабија во дресот на Ал Ахли.

Кеси не се снајде најдобро во Барселона и кратко му траеше авантурата на „Камп Ноу“, иако пристигна како големо засилување.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Сега Кеси не е задоволен во Саудиска Арабија и сака повторно да се врати во Европа, односно во Серија А каде ја доживеа својата афирмација.

Силен интерес за него покажува Јувентус, кој е во потрага по играч за врска, а Алегри многу ги цени квалитетите на Кеси.

Кеси е спремен да прифати помала плата само да се врати во Европа и веќе почнал преговори со Јувентус.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Една од легендите го напушта Реал Мадрид

Репрезентативецот на Шпанија, Хозе Луис Фернандес Иглесијас или познат како Начо на крајот…