Дома Останати Кошарка НБА Ја покори НБА лигата, па се поднови со автомобил од 1.5 милиони долари ?

Ја покори НБА лигата, па се поднови со автомобил од 1.5 милиони долари ?

ЛА Лејкерс пред неколку дена дојде до нова НБА титула откако во финалната серија го победија Мајами Хит.

Лејкерси на крилјата на Леброн Џејмс успеа повторно да застанат на тронот во НБА лигата. Џејмс и во 35. година од животот покажа дека е најдобар на светот.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Откако ја прославија титулата кошаркарите на Лејкерс конечно после повеќе од два месеци се вратија во Лос Анџелес кај своите семејства.

Многумина одлучија да се почастат поради титулата, а Џејмс одлучи да си купи нов автомобил вреден 1.5 милиони долари.

Тој купи Mercedesa-Maybach G650 Landaulet со специјална опрема. Оваа серија е произведена во само 99 примероци и Џејмс сега е сопственик на еден од нив.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Леброн против Јокиќ може да испише нова историја во НБА

Eден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Леброн Џејмс од претходно е најдобриот стрел…