Дома Останати Кошарка Попович ќе има дрим-тим: Американците го објавија поширокиот список за ЛОИ!

Попович ќе има дрим-тим: Американците го објавија поширокиот список за ЛОИ!

На последното Светско првенство САД не се прослави и заврши на седмата позиција, но изгледа дека на летните Олимписки игри нема да биде тука.

Голем број ѕвезди на САД откажаа учество, па САД на Светското првенство играше со далеку послаб состав од оној кој може да го има на располагање. За летните Олимпски игри работата ќе биде поинаква, а за тоа зборува поширокиот список од 44 играчи.

Од овие фантастични кошаркари на крајот ќе треба да бидат избрани само 12.

Бам Адебајо, Олдрџи, Харисон Барнс, Бредли Бил, Девин Букер, Малкон Брогдон, Џејлен Браун, Џими Батлер, Мајк Конли, Стеф Кари, Ентони Дејвис, Демар Дерозан, Андре Драмонд, Кевин Дурант, Пол Џорџ, Драјмонд Грин, Џејмс Харден, Монтерези Харел, Џо Харис, Тобијас Харис, Гордон Хауард, Двајт Хауард, Брендон Инграм, Кајри Ирвинг, Леброн Џејмс, Кајл Кузма, Каваи Ленард, Демијан Лилард, Брук Лопез, Кевин Лов, Кајл Ловри, Мекги, Крис Мидлтон, Донован Мичел, Виктор Оладипо, Крис Пол, Мејсон Пламли, Маркус Смарт, Џејсон Татум, Клеј Томсон, Мајл Тарнер, Кемба Вокер, Расел Вестбрук и Дерик Вајт.

Грег Попович ќе биде на големи слатки маки да избере само 12 играчи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Дончиќ се потсети на денот кога се запознал со Роналдо (ВИДЕО)

Лука Дончиќ е вистинска ѕвезда и прикажува одлични настапи во НБА лигата за Далас. Дончиќ …