Дома Трансфер зона Ѕвездата на Лајпциг се сели во Баерн

Ѕвездата на Лајпциг се сели во Баерн

Еминентниот весник „Билд“ тврди дека главна трансфер цел на Баерн Минхен на лето ќе биде дефанзивецот на Лајпциг, Дајот Упамекано.

Упамекано неодамна го продолжи договорот со Лајпциг, но во него има откупна клаузула која е релативно ниска, и изнесува 42 милиони евра.

Според „Билд“ Баерн се договориле со фудбалерот и на крајот на сезоната ќе ја активираат откупната клаузула.

Упамекано сезонава е еден од најдобрите играчи на Лајпциг и за него интерес покажуваат Реал Мадрид, Ливерпул и клубовите од Манчестер.

Баерн е во постојан контакт со агентот на Французинот и сака да ја победи конкуренцијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на Бриж🎥

Европските гиганти покажуваат силен интерес за младиот дефанзивец на Клуб Бриж, Одилон Кос…