Дома Останати Тенис Ѓоковиќ без проблеми до третото коло на Ролан Гарос

Ѓоковиќ без проблеми до третото коло на Ролан Гарос

Новак Ѓоковиќ денес без проблеми се пласираше во третата рунда на Ролан Гарос откако го совлада Пабло Куевас во три сета (6:3, 6:2 и 6:4).

Српскиот тенисер немаше никакви проблеми на својот јубилеен 350-ти грен слем во кариерата. Во третата рунда Ѓоковиќ ќе игра со Рикардас Бернакис кој денес беше подобар од Џејмс Дакворт со 3:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓоковиќ закажа четвртфинале против Нишикори

Новак Ѓоковиќ лесно се пласираше во четвртфиналето на Олимписките игри каде што ќе игра пр…