Дома Останати Тенис Ѓоковиќ без проблеми го победи Кецмановиќ за осминафинале на Вимблдон

Ѓоковиќ без проблеми го победи Кецмановиќ за осминафинале на Вимблдон

Новак Ѓоковиќ без проблеми се пласираше во осминафиналето на Вимблдон откако со 3:0 во сетови беше подобар од Миомир Кецмановиќ.

Ѓоковиќ го добие Кецмановиќ со 6:0, 6:3 и 6:4. Првиот сет донесе целосна доминација на Ѓоковиќ, а во вториот сет видовме еден брејк кој му беше доволен за 6:3.

Во третиот сет Ѓоковиќ водеше со 5:2 имаше два брејка, но потоа Кецмановиќ возврати и намали на 4:5, но повеќе не можеше.

Во осминафиналето Ѓоковиќ ќе игра против Ван Ријтховен кој беше подобар од Басилашвили со 3:0 во сетови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Хуркач го елиминираше Кирјос од Монтреал

Полскиот тенисер Хуберт Хуркач го совлада Австралиецот Ник Кирјос со 2:1 во сетови 7:6 (4)…