Дома Фудбал Италија ШОК: Милан ќе биде исфрлен од европските натпреварувања?

ШОК: Милан ќе биде исфрлен од европските натпреварувања?

0

Италијанските медиуми пренесуваат шокантна информација и тврдат дека УЕФА ќе изрече жестока казна за италијанскиот гигант Милан.

Раководството на „росонерите“ го претстави својот финансиски план пред комисија на УЕФА пред неколку месеци, но челниците на Европската куќа на фудбалот тврдат дека Милан не влегува во параметрите на Финансискиот фер-плеј.

До 15-ти јуни сигурно ќе биде изречена казна за италијанскиот гигант, но од Милан стравуваат дека таа може да биде навистина брутална.

Имено, „росонерите“ можат да бидат исфрлени од европските натпреварувања, а тоа значи дека немаа да играат во Лига Европа за која изборија пласман преку Серија А.


Следете го Sportski.mk и на


Другата казна од која стравуваат во миланскиот клуб е дека УЕФА може да им изрече забрана за трансфери.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Клоп во огромни проблеми после Салах, Ван Дијк и Мане уште еден стартер се враќа повреден

Огромни проблеми на Јирген Клоп му донесе репрезентативната пауза. Јирген Клоп дефинитивно…