Дома Фудбал Италија ШОК: Ибра тешко се повреди, можен е крај на кариерата

ШОК: Ибра тешко се повреди, можен е крај на кариерата

Лоши вести за Милан и воопшто за европскиот фубал доаѓаат од Италија.

Златан Ибрахимовиќ на денешниот тренинг во тренинг центарот на Милан заработил тешка повреда.

Во текот на денот ќе бидат направени детални лекарски прегледи, но „Скај Италија“ пренесува дека на напаѓачот сигуно му претстои долга пауза.

Според првичните информации Ибрахимовиќ ја повредил Ахиловата тетива, а доколку прегледите покажат дека таа е скината, ќе му бидат потребни 6 до 8 месеци рехабилитација.

Со оглед на неговата возраст, ова може да значи и крај на кариерата за фантастичниот голгетер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Tрадицијата вели: Реал Мадрид ќе биде шампион!

Реал Мадрид е многу блиску до рекордната 34.титула во Ла Лига откако вчера беше победен Ге…