Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкупи се засили со репрезентативец на Сенегал!

Шкупи се засили со репрезентативец на Сенегал!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Во самиот финиш од преодниот рок Шкупи потврди дека ново име во нивниот тим е Мамаду Данфа (20).

Данфа е напаѓач од Сенегал кој пристигнува од екипата на Колос од Украина. Од Шкупи најавија дека тој во Скопје ќе пристигне за неколку дена после што ќе следи и промоцијата.

Има играно и во Камерун, а забележал и настап за својата најдобра репрезентација каде што бил член на младинските селекции.

Со Шкупи потпиша договор на две години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Бербатов за првпат откри: Дарко Панчев беше мојот идол!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Поранешната ѕвезда …