Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкупи сака што поголема поддршка: Влезот против Струга утре ќе биде слободен

Шкупи сака што поголема поддршка: Влезот против Струга утре ќе биде слободен

Денес Академија Пандев го славеше победа на гостински терен против Ренова и така дојде на само еден бод од лидерот Шкупи.

Шкупи својот натпревар од 15. коло во ПМФЛ го игра утре, дома во Чаир против Струга Трим Лум. Шкупи сака победа за враќање на +4, па затоа е добредојдена и што поголема поддршка од фановите. Пред овој натпревар од Шкупи објавија дека сите билети за утрешниот меч ќе бидат бесплатни.

Натореварот се игра со почеток до 13:00 часот.

Фото: ФК Шкупи

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Секуловски нов тренер на Пелистер

Марјан Секуловски денеска беше промовиран за нов тренер на Пелистер и доаѓа на местото на …