Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкупи потврди уште три заминувања!

Шкупи потврди уште три заминувања!

Откако беа потврдени шест заминувања на стартот на подготовките за новата сезона Шкупи денес потврди дека си заминуваат уште тројца – Марјан Радески, Ѓорѓи Стоилов и Омер Имери.

Радески постигна низ клучни голови сезонава, додека Стоилов беше во сенка, а Шкупи реши да се раздели. Претходно клубот го напуштија – Костадин Чешмеџиев, Абдул Руатубјае, Александар Ѓурковски, Фатјон Јусуфи, Марко Ѓорѓииевски и Ардит Иљази.

Исто така во клубот пристигнаа и повеќе нови имиња како Алекс Златков, Благоја Спиркоски, Антонио Каланоски, Кристијан Ацковски, Марио Ричков и Јамајканецот Реналдо Цепас.

Фото: ФК Шкупи

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ништо од бронза: Македонија поразена од Србија

Србија славеше со 34-29 против Македонија во битката за бронзен медал на Медитеранските иг…