Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкупи ги дозна двата можни ривали во плеј-офот за Лига Европа

Шкупи ги дозна двата можни ривали во плеј-офот за Лига Европа

Денес во Нион беа извлечени можните парови за плеј-офот во Лигата на Европа, па така и Шкупи го доби можниот ривал за плеј-офот.

Ако го поминат Шамрок во двомечот од третото коло чаирачни ќе одат двомеч во плеј-офот против поразениот од средбата во квалификациите за ЛШ помеѓу Ференцварош и Карабах.

Плеј-оф натпреварите се на распоред на 18. и 25. август.

СИТЕ МОЖНИ ПЛЕЈ-ОФ ПАРОВИ

Австрија Виена – Фенербахче/Словачка (победник)

Линфилд/Цирих (победник) – Хеартс

Марибор/Хелсинки (победник) – Силкеборг

Малме/Дуделанж (победник) – Сиваспор

Карабаг/Ференцварош (поразен) – Шамрок/Шкупи (победник)

Макаби Хаифа/Аполон (поразен) – Олимпијакос/Слован (победник)

Црвена звезда/Пјуник (поразен) – Шериф/Плзен (поразен)

Лудогорец/Динамо (поразен) – Бодо/Глимт/Жалгирис (поразен)

Фото: ФК Шкупи

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Прва изјава на Чурлинов по потписот за Барнли

Репрезентативецот на Македонија Дарко Чурлинов од денес и официјално е нов играч на англис…