Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкендија, 0:8 е премногу!

Шкендија, 0:8 е премногу!

Екипата Шкендија денес беше поразена на гости од Рига со 0:2 и така си создаде тешка мисија за продолжување на настапот на европска сцена.

Шкендија мора подобро на евросцената, вака не оди. Мура можеби беше фаворит, меѓутоа поразот од вкупно 0:6 беше премногу. На натпреварот во Скопје можеби тетовци имаа шанси, но таму апсолутно потфрлија.

Преселбата во Конференциска лига донесе натпревар против Рига, тим послабо рангиран од за Шкендија силната Мура. Но и тука на гости нападот потфрли, повторно немаше погодок, а како да се помине понатаму кога не може да се даде гол?

Во три натпревари на европска сцена Шкендија има гол разлика 0:8…ПРЕМНОГУ!

Останува реваншот во Скопје и се надеваме на нешто подобро, меѓутоа во реалноста тешко е затоа што не ни оставаат многу надеж тие осум примени и ниту еден даден гол во три меча.

По еден ваков настап на евросцената, некој треба да презаеме одговорност…

Фото: ФК Рига

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Со повеќе од 1800 дронови се направи неверојатен спектакл на отварањето на ЛОИ 🎥

Денес официјално беа отворени Олимписките игри во Токио. Свечената церемонија беше без гле…