Дома Актуелно Шкендија се засили со Роналдо

Шкендија се засили со Роналдо

Напаѓачот од Јамајка, Роналдо Вебстер кој првиот дел од сезоната го мина во Брегалница е новото засилување на Шкендија.

Договорот на Вебстер со Брегалница беше до јуни 2025 година, меѓутоа Шкендија успеа да се договори со штипјани за откуп за одредена оштета која засега не е објавена.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


22-годишиот Роналдо за Брегалница во есенскиот дел од сезоната одигра 18 натпревари, постигна четири гола и забележа исто толку асистенции.

Фото: ФК Брегалница

Коментари
  • Роналдо Штип го замени со Тетово

    Eкипата на Шкендија сака тим за борба за шампионската титула сезонава, па така сега претст…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Кошаркарите на Денвер ги изненадија навивачите – се загреваа во папучи: Еве и зошто

Екипата на Денвер изминатата вечер беше поразена од Лејкерс кој така успеа да намали со 3:…