Дома Македонски спорт Шеста позиција и нови бодови за Иџе на ТЦР Италија

Шеста позиција и нови бодови за Иџе на ТЦР Италија

Игор Стефановски Иџе денес го освои шестото место на првата трка во натпреварувачкиот викенд на патеката Имола во рамките од ТЦР Италија шампионатот.

Иџе стартуваше како седми, имаше борба и за петтата позиција, но на крајот заврши како шести. Од оваа трка освои осум бода и сега во генералниот пласман е на вкупно 60.

На денешната трка победи Микел Аскона, а зад него завршија Џонатан Џакон и Феличе Џелмини.

 Утрешната трка се вози во 12:40 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Барди на терените се враќа на почетокот на ноември?

Maкедонскиот репрезентативец, Енис Барди и понатаму е на листата повреди во Леванте. Барди…