Дома Фудбал Англија Шеици влегуваат во поранешениот двоен шампион на Англија!

Шеици влегуваат во поранешениот двоен шампион на Англија!

Нов клуб од Премиер Лигата е блиску да стане во сопственост на Арапите и тоа поранешен довен шампион на Англија.

Станува збор за Дерби Каунти, клубот од кој сега е дел легендарниот Вејн Руни. Ако најавите во медиумите на Островот се остварат тогаш Премиер лигата ќе добие нов клуб со голема финансиска моќ.

Според информациите преговорите со сегашниот газда Мел Морис и богатиот шеик Калед Бин Зајед Ал Нехјан се во завршна фаза. Инаку, треба да се спомене дека Ал Нехјан е близок роднина на газдата на Сити, шеикот Менсур.

Шеиците го избрале дерби за инвестирање затоа што е клуб со историја и голема навивачка поддршка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Да бидеме искрени сите знаеме кога започна падот на Реал Мадрид“

Во Шпанија, посебно во Мадрид главна тема денес е катастрофалното издание на Реал против Ш…