Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Чудо од дете: Јамал стана најмлад стрелец во историјата на ЕП🎥

Чудо од дете: Јамал стана најмлад стрелец во историјата на ЕП🎥

Фудбалот дефинитивно доби нова ѕвезда, Ламин Јамал е апсолутен хит на Европското првенство и ги собори сите рекорди.

Откако со само 16 години стана најмладиот стартер и најмладиот асистент во историјата на едно Европско првенство, денес стана и најмлад стелец.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Притоа, тоа го направи на спектакуларен начин во полуфиналето со вистинско ремек-дело.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Голот на Јамал избран за најубав на ЕП 🎥

Ламин Јамал беше вистински хит на изминатото Европско првенство и со 16 години ги собори с…