Дома Останати Чех дебитираше во хокејот и веднаш стана херој за својот тим (ФОТО+ВИДЕО)

Чех дебитираше во хокејот и веднаш стана херој за својот тим (ФОТО+ВИДЕО)

1

Легендарниот Петар Чех повеќе од една деценија ја чуваше мрежата на фудбалскиот терен, а сега тоа ќе го прави и на мразот.

Откако ја заврши фудбалската кариера Чех одлучи да се посвети на неговата втора љубов-  хокејот.

Пред неколку дена тој стана член на хокеарскиот клуб Гулидфорд Феникс и дебитираше во натпреварот против Свиндон Видкаст.

Чех имаше низа одлични интервенции, а на крајот беше и херој на својот тим бидејќи го одбрани одлучувачкиот пенал откако во регуларниот дел беше 2:2.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ова би било мега „бомба“ во мак. фудбалот: Шкендија сака да го украде Аврамовски од Вардар?!

Сезонава Шкендија има сериозни проблеми и воопшто не наликува на себе, па јасно дека во ја…