Дома Трансфер зона Челзи ја сака ѕвездата на Виљареал

Челзи ја сака ѕвездата на Виљареал


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Челзи покажува сериозен интерес за крилото на Виљареал, Арно Данжума, пренесуваат медиумите на Островот.

„Сините“ сакаат да го засилат нападот во зимскиот преоден рок и се насочиле кон 25-годишниот крилен напаѓач на Виљареал.

Данжума го привлече вниманието на себе минатата сезона кога блескаше со 16 гола и 4 асистенции, а особено импресивни настапи имаше во Лигата на шампиони.

Интерес за него покажуваат неколку европски гиганти, но Челзи е спремен да ја победи конкуренцијата.

Виљареал за неговата слобода бара 35 милиони евра, сума која нема да биде проблем за лондонскиот клуб.

Коментари
  • Тотенхем договори големо засилување

    Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Арнауд Данжума ќе биде големото зимско засил…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Потврдено: Мекени го напушта Јувентус, продолжува во Премиер лигата

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Maсимилијано Алегри денес потврди дека Весто…