Дома Актуелно Челзи спремен да плати 75 милиони евра за голман, но конкуренција е и Манчестер Јунајтед?

Челзи спремен да плати 75 милиони евра за голман, но конкуренција е и Манчестер Јунајтед?


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓



Иднината на Едуард Менди и Кепа Аризабалага во Челси не е сигурна затоа што раководството на чело со газдата Тод Боели наводно е подготвено да плати 75 милиони евра за нов чувар на мрежата.

Челзи следното лето ќе тргне по услугите на португалскиот голман Диого Коста од Порто, а веќе го контактирале португалскиот тим.

Сепак, конкуренција ќе им биде Манчестер јунајтед кој е заинтересиран за него затоа што планираат да го заменат Давид де Хеа.

Голманот има откупна клаузула од 75 милиони евра, иако Челси прво ќе преговара да ја намали цената, но поверојатно е дека ќе мора да даде толку пари затоа што Порто засега не покажа интерес да го продаде својот чувар на мрежата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Јувентус го раскинува договорот со Погба!?

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Италијанскиот гигант Јувентус сериозно разми…