Дома Фудбал Останато Чеде гази со АЕЛ – врза три победи во низа!

Чеде гази со АЕЛ – врза три победи во низа!

На поранешниот македонски селектор Чедомир Јаневски му оди одлично во АЕЛ Лимасол откако дојде во овој клуб пред еден месец.

Во досегашните четири прволигашки натпревар АЕЛ со Јаневски на клупата освои 10 од можни 12 бодови. Дебитираше Јаневски во ремито без голови против гигантот АПОЕЛ, а сега врза три победи во низа, прво Омонија, па Карамиотиса и вчера Неа Сламис.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Кога дојде во клубот АЕЛ беше на дното, а сега е на чекор да влезе во првата шесторка во лигата. Сепак и покрај ваквите работи има работи од кои Јаневски не е задоволен.

„Имаме проблеми во нападот. Севкупно имаме постигнато шест гола и не сум задоволен како играме напред, потребна ни е поголема самодоверба и менталитет во нападот, така мислам дека ќе дојдат и головите. На тренинзите на тоа најмногу работиме. Со Неа Сламис имавме малку шанси, но постигнавме гол“, изјави Јаневски.

Во кариерата на Јаневски, АЕЛ е негов четврти клуб, а беше тренер уште на Енизис Параламини, Етникос Ахна и Олимпијакос од Никозија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Дортмунд

Манчестер Јунајтед е силно заинтерсиран за ѕвездата на Борусија Дортмунд, Дониал Мален на …