Дома Трансфер зона Чави: Де Јонг е важен играч, но тука е и финансиската ситуација

Чави: Де Јонг е важен играч, но тука е и финансиската ситуација

Tренерот на Барселона, Чави Ернандез на прес-кофнеренцијата пред натпреварот против гетафе зборуваше за плановите на клубот во текот на летото.

Во последниот период со заминување од Барселона се поврзува Холанѓанецот Френки Де Јонг кој. Де Јонг игра во добра форма, но и покрај тоа би можел да замине.

„Кажав и неколку пати претходно, Де Јонг за нас е важен играч, но тука е финансиката ситуација, клубот мора да донесе некои важни одлуки. Не зборувам само за Френки, туку генерално“, изјави Чави.

Најмногу со Де Јонг се поврзуваше тимот на Манчестер Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…