Дома Топ вести „Црвените ѓаволи“ ја сакаат ѕвездата на Вест Хем!

„Црвените ѓаволи“ ја сакаат ѕвездата на Вест Хем!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Англиските медиуми пренесуваат дека Манчестер Јунајтед е силно зинтересиран за ѕвездата на Вест Хем, Дмитри Паје и сака да го донесе на „Олд Трафорд“ во зимскиот преоден рок.

29-годишниот француски репрезентативец оваа сезона не игра на посакуваното ниво во дресот на „чеканите“, откако блесна на ЕП, но и самиот истакна дека сака да ја промени средината.

„Црвените ѓаволи” се подготвени да платат 40 милиони евра за неговиот потпис, и му нудат многу поголема плата од онаа која ја заработува во Вест Хем.

Проблем пред Јунајтед е што „чеканите“ не сакаат и да слушаат за разделба со Паје во зимскиот преоден рок, особено поради фактот што оваа сезона имаат лоши резултати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Ламин Јамал е последн…