Дома Топ вести Хорор сцени во Франција: Напаѓач на Бордо падна во кома по судир со противнички фудбалер

Хорор сцени во Франција: Напаѓач на Бордо падна во кома по судир со противнички фудбалер

Вчерашниот натпревар од Втората лига во Франција помеѓу Бордо и Генгамп имаше хорор почеток откако дојде до судир со глави на двајца фудбалери, а најмногу настрада членот на домаќините Алберт Елис.

Репрезентативецот на Хондурас доби тежок удар и остана да лежи на тревникот, а веднаш потоа му беше укажана помош, а потоа со медициско возило префрлен во болницата во бордо. Таму му била извршена опеација на главата.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Судирот се случи уште во 34-тата секунда кога Елис налета на Даонтиен Гомис. Цели осум минути му се укажуваше помош на теренот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Уште едно признание за Дончиќ: Стана најмладиот добитник од 2012 година

Асот на Далас Маверикс, Лука Дончиќ и официјално го доби признанието за најдобар стрелец в…