Дома Останати Ракомет Хорват го објави списокот: Хрватска на ЕП со Гаџа, а без Карачиќ

Хорват го објави списокот: Хрватска на ЕП со Гаџа, а без Карачиќ

Хрватскиот селектор Хрвоје Хорват го објави конечниот список за играчи на кои оваа репрезентација ќе смета на Европското првенство во Унгарија и Словачка.

Од конечниот список на Хрватска отпадна Игор Карачиќ кој е ставен во резервите, а тоа значи дека подоцна може да биде повикан доколку има потреба. Помеѓу повиканите е сегашниот ракометар на Вардар Анте Гаџа.

На Европското првенство Хрватска ќе игра во група со Франција, Србија и Украина.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Oфицијално: Миркуловски оди во пензија и станува тренер во Вецлар

Филип Миркуловски на 12. јуни ќе го одигра последниот натпревар во кариерата. Еден од најб…