Дома Фудбал Англија Харт за заминувањето од Тотенхем: Ми беше кажано – ако останеш нема да шутнеш топка

Харт за заминувањето од Тотенхем: Ми беше кажано – ако останеш нема да шутнеш топка

Поранешниот репрезентативец на Англија, Џо Харт сезонава брани во Селтик.

Харт е далеку од формата со која бранеше некогаш, а за тоа е доказ и голот кој го прими неодамна – тука.

Сега тој зборуваше ситуацијата во која се нашол во Тотенхем.

„На крајот на минатата сезона си кажав – ајде да одиграм уште една сезона во Тотенхем. Почнав да размислувам дека сакам да се посветам, сакам да го носам дресот како што доликува за тимот за кој настапувма. Но, после само две-три недели ми беше кажано: Без разлика што ќе се случи ти нема да шутнеш топка за Тотенхем. Тоа беше единствената моја конверација со Нуно“, изјави Харт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Желбите на Конте за јануарскиот преоден рок

Новиот тренер на Тотенхем, Антонио Конте инсистира да бидат активни во јануарскиот преоден…