Дома Топ вести Хари Кејн ќе биде замената за Бензема

Хари Кејн ќе биде замената за Бензема


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Примарна цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде доведување на нова ѕвезда во нападот, кој ќе биде наследник на Бензема.

Реал денес потврди дека Бенезема го напушта клубот, а најголема желба за негова замена е Хари Кејн.

Ѕвездата на „Спарси“ одби да го продолжи договорот и на лето влегува во последната година од договорот, па Тотенхем е спремен да го продаде.

Агентот веќе започнал првични преговори со „кралевите“, а сега после заминувањето на Бензема преговорите ќе се забрзаат.

Тотенхем за неговата слободата бара 100 милиони евра, но тоа не би требало да биде проблем за Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Адриан Рабио ова лето…