Дома Луд Спорт Хаос во Холандија: Навивачи се тепаа со полицијата🎥

Хаос во Холандија: Навивачи се тепаа со полицијата🎥

Дуелот во холандската втора лига помеѓу Мастрихт и Рода беше прекинат поради тепачка меѓу навивачите и полицијата.

Прво домашните навивачи гаѓаа со различни предмети кон гостите, по што реагираше полицијата, но тоа беше само искра кон поголем инцидент.

Потоа се степаа навивачите со полицијата, а според неофицијални информации во тепачката се повредени 10 полицајци и околу 20 навивачи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Милан се договори со Икарди

Милан е во потрага по квалитетен напаѓач, а најголема желба на „росонерите“ на Мауро Икард…