Дома Луд Спорт Хаос во Србија: Навивачите на Партизан фрлија „топовски удар“ на клупата на Војводина, има повредени (фото)

Хаос во Србија: Навивачите на Партизан фрлија „топовски удар“ на клупата на Војводина, има повредени (фото)

Во финалето од Купот во Србија помеѓу Војводина и Партизан беа видени немили сцени.

Навивачите на Партизан направија хаос и фрлија „топовски удар“ на клупата на Војводина, па има и повредени.

Во 37-та минута Вукадиновиќ ја донесе Војводина во водство, што ги налути навивачите на Партизан па фрлија „топовски удар“ на клупата на противникот.

Повреден е еден човек од стручниот штаб на кого веднаш лекарските екипи му пружија прва помош.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Тоа е Дејвид Бекам: Од една објава на Инстаграм доби 300.000 долари и часовник од 5.000 долари (ФОТО)

Дејвид Бекам сигурно е еден од најпознатите спортисти на сите времиња. Бекам играчката кар…