Дома Останати Кошарка Хаос во Белград: Обезбедувањето едвај ги спаси судиите! 🎥

Хаос во Белград: Обезбедувањето едвај ги спаси судиите! 🎥

Тензична беше завршницата од вчерашниот натпревар помеѓу Црвена Звезда и Жалгирис во 26-тото коло во Евролигата.

Во центарот на вниманието беше судиската тројка која во последните минути донесе неколку контроверзни одлуки на штета на домашниот тим. Тоа ги изнервира навивачите кои пред последниот звук на сирената фрлаа предмети, а прекинот траеше една минтуа додека официјалниот спикер молеше присутнте да се смират.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Кога судиите одеа кон соблекувалната кон нив летаа предмети, а еден од навивачите и им се внесе во лице. Обезбедувањето мораше да реагира за да бидат изнесени од салата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Наполи

Квича Кварацхелија беше вистинско откритие на Серија А минатата сезона и го привлече внима…