Дома Видео Халанд се враќа на старите навики, два погодоци за голема победа на Борусија

Халанд се враќа на старите навики, два погодоци за голема победа на Борусија

Борусија Дортмунд оствари победа со 3:1 на гостувањето кај Лајпциг.

Лајпциг се сметаше за фаворит пред овој натпревар, но Борусија забележа убедлива победа.

Првиот погодок го постигна Санчо во 55. минута, а во 72. и 84. Халанд погоди за победа на Милионерите.

Норвежанецот се врати на старите навики после повредата и оваа сезона вкупно 13 пати ја затресе мрежата на противникот во Бундеслигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ристовски: После бурниот период, ова е премија за мене

Динамо Загреб се пласираше во осминафинале на Лига Европа откако во првото коло од нокаут …