Дома Актуелно Фјури го победи Чисора, па заедно јадеа хамбургери 🎥

Фјури го победи Чисора, па заедно јадеа хамбургери 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Tajсон Фјури вчера ја одбрани титулата во ВБЦ верзијата откако на стадионот на Тотенхем во Лондон го победи Дерек Чисора со прекин на мечот од страна на судијата во десеттата рунда.

Тоа беше 34. професионален дуел за Фјури кој има учинок од 33 победи и едно реми. Единственото реми со Вајлдер во 2018 година кого потоа двапати го победуваше.

Вчера Чисора беше далеку од достоен ривал за Фјури кој беше блиску да го нокаутира, но ѕвончето за крај на рундата го спасуваше. Иако се ривали во рингот, Фјури и Чисора се и добри пријатели тоа го покажаа и по борбата кога поделија неколку хамбургери во соблекувалната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Леброн: Јас сум најдобриот кој ја играл оваа игра

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Леброн го сруши реко…