Дома Луд Спорт Фудбалер доби отказ поради провокативни фотографии со девојка му!

Фудбалер доби отказ поради провокативни фотографии со девојка му!

Фудбалерот на Рома на позајмица во Виторија сетубал, Мирко Антонучи доби отакз во португалскиот клуб поради проблематичното однесување надвор од теренот, односно на социјалните мрежи.

Премногу фотографии со девојка му скапо го чинеа Антонучи, клубот смета дека тоа не му доликува на еден фдубалер, а поради тоа дојде до разделување меѓу двете страни.

„Фудбалерот мора да биде 24 часа дневно на Виторија, од почит кон навивачите и сите останати. Клубот, управата и стручниот штаб се согласи дека однесувањето не е прифатливо за тимот и поради тоа се раскинува позајмицата“, соопштија од португалскиот тим.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Тоа е Дејвид Бекам: Од една објава на Инстаграм доби 300.000 долари и часовник од 5.000 долари (ФОТО)

Дејвид Бекам сигурно е еден од најпознатите спортисти на сите времиња. Бекам играчката кар…