Дома Луд Спорт Фото: Меси има нова тетоважа!

Фото: Меси има нова тетоважа!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


На тренингот на аргентинската репрезентација фоторепортерите можеа да видат нешто ново кога е Меси во прашање, а тоа е тетоважа на десната нога.

На истата нога Меси ги имаше истетовирано неговиот син Тиаго, заедно со цвеќе и крилја, а сега остана само бројот 10 со некои детали.

Argentina's Lionel Messi practices during a training session in Belo Horizonte, Brazil, Tuesday, Nov. 8, 2016. Argentina will face Brazil in a 2018 World Cup qualifying soccer match on Thursday. (AP Photo/Eugenio Savio) Argentina's Lionel Messi attends a training session in Belo Horizonte, Brazil, Tuesday, Nov. 8, 2016. Argentina will face Brazil in a 2018 World Cup qualifying soccer match on Thursday. (AP Photo/Eugenio Savio)
Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Ламин Јамал е последн…