Дома Фудбал Останато ФОТО+ВИДЕО: Пожарникар во дербито на „Пољуд“ остана без прст…

ФОТО+ВИДЕО: Пожарникар во дербито на „Пољуд“ остана без прст…

Вчера во Хрватска беше одиграно дербито помеѓу Сплит и Хајдук (0:0) и место да пишуваме за теми поврзани со случувањата на оваа средба се случи нешто што ја згрози спортската јавност.

Во 66-тата минута „Торцида“ започна пиротехничко шоу, неколку топовски удари одекнаа на „Пољуд“, а поради еден од нив настрада и еден пожарникар.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


https://www.youtube.com/watch?v=WreBzNe4wbM

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Марсијал со емотивно писмо се прости од Манчестер Јунајтед

После девет години заврши аваннтурата на Антони Марсијал во Манчестер Јунајтед, кој денес …