Дома Фудбал Англија Фернандињо доби пет минути игра и заработи нова тешка повреда

Фернандињо доби пет минути игра и заработи нова тешка повреда

Фудбалерите на Манчестер Сити синоќа го победија Порто со 3:1 во првото коло од групната фаза во ЛШ.

Сепак, цената на победата беше додавање на уште еден играч на листа на повредени, а овој пат станува збор за Фернандињо.

Овој искусен играч влезе во игра во 85. минута, но не успеа да го заврши натпреварот, бидејќи се повреди во последните секунди од натпреварот.

Имено, тој во 94. минута мораше да го напушти теренот поради повреда, а после натпреварот Гвардиола даде свој коментар.

„Лоши вести. Тоа е повреда која ја имаше претходно. Нема да биде со нас долго време.“ – изјави Пеп после натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Касиљас до Роналдо: Само 750? Можеш ти и подобро!

Jувентус во 5. коло од Лигата на шампионите со 3:0 го совлада Динамо Киев, а помеѓу стрелц…