Дома Трансфер зона Уште едно засилување за Борусија: По трансферот на Санчо доведе и фудбалер на Челзи

Уште едно засилување за Борусија: По трансферот на Санчо доведе и фудбалер на Челзи

Eден ден откако го врати Џејдон Санчо, Борусија Дортмунд објави дека се засилува и со фудбалер од редовите на Челзи.

Нов член на „сините“ е 21-годишниот Ијан Матсен. Како и Санчо и Холанѓанецот за „милионерите“ ќе игра како позајмен фудбалер до крајот на сезоната.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Договорот на Матсен со Челзи е до 2026 година и Борусија засега нема опција за откуп. Претхоно, Матсен беше дел од младинските категории на Феенорд, Спарта Ротердам, ПСВ и Челзи.

Во првиот тим на Челзи беше промоввиран во 2019 година и досега собра 12 настапи во Премиер лигата. Како позајмен фудбалер беше дел од Чарлтон, Барнли и Ковентри. Станува збор за фудбалер кој може да игра како лев бек или лево крило.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Бомба“: Бензема може да потпише за Фенербахче

Карим Бензема после една година помината во Саудиска Арабија би можел да се врати во Европ…