Дома Останати Тенис Урнебесна монтажа: Како ќе изгледа полуфиналето на Вимблдон за 50 години (ФОТО)

Урнебесна монтажа: Како ќе изгледа полуфиналето на Вимблдон за 50 години (ФОТО)

0

Тениските фанови се пошегуваа на сметка на случувањата во светот на тенисот.

Новак Ѓоковиќ, Роџер Федерер и Рафаел Надал продолжуваат да доминираат во светот на тенисот, а доминираат веќе две децении. Се започна со освојувањето на Вимблдон од страна на Федерер во 2003 година после што следуваше сурова доминација на оваа тројка. Роџер, Рафа и Новак од тогаш до денес освоија 53 Грен слем трофеи (Федерер 20, Надал 18, Ѓоковиќ 15).

Бидејќи на Вимблдон лесно стигнаа до полуфиналето тениските фанови направија една луда монтажа со која на хумористичен начин се обиде да ја опише доминацијата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Кирјос после Ѓоковиќ на социјалните мрежи влезе во конфликт со друг тенисер

Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос повторно на себе го навлече бесот на друштве…