Дома Видео Урнебесен момент: Како Инаки го влечеше Пике по теренот (ВИДЕО)

Урнебесен момент: Како Инаки го влечеше Пике по теренот (ВИДЕО)

Барселона вчера беше елиминирана од Купот на Шпанија. Билбао славеше со гол во судиското продолжение.

Во овој натпревар во 71. минута се случи ситуација во која најголем „губитник“ беше Пике. Пике изгледаше немоќно против Инаки и се „закачи“ за него лизгајќи се неколку метри на тревникот.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти Тен Хаг

Манчстер Јунајтед на крајот на сезоната ќе го откупшти тренер Ерик Тен Хаг, тврдат медиуми…