Дома Фудбал Репрезентации УЕФА ја казни Македонија со 10.000 евра

УЕФА ја казни Македонија со 10.000 евра

Фудбалската федерација на Македонија ќе мора да плати парична казна од 10.000 евра поради кршење на ковид протоколите на Европското првенство.

УЕФА на својот официјален сајт не наведува подетални информации само стои дека постоело лошо однесување и потенцијално кршење на кодексот.

Процесот УЕФА не го водеше кон некој фудбалер, туку кон целата репрезентација, па поради тоа ФФМ ќе мора да плати санкција и ќе има рок тоа да го направи во наредните 90 дена, сметано од 10. јули.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Потврдено: Меси нема да игра против Мец

Лионел Меси ќе го пропушти натпреварот на ПСЖ против Мец. Аргентинската ѕвезда не оптатува…