Дома Трансфер зона Тренерот на Њукасл ги разочара навивачите на Арсенал

Тренерот на Њукасл ги разочара навивачите на Арсенал

Екипата на Арсенал во текот на летото ќе се обиде да доведе квалитетен напаѓач, а во медиумите се шпекулираше дека една од желбите е Александар Исак.

Исак е член на Њукасл, Арсенал покажал интерес, но според последните најави тој нема да ја промени средината.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Ако се гледа по „Трансфермаркт“ вредноста на Исак е на 70 милиони евра и неговиот договор е со важност до 2028 година, па така ќе биде тешко некој да го убеди Њукасл за пониска сума.

Зад себе Исак има одлична сезона во која блеска скоро на секој натпревар и постигна 24 голови. Во просек погодува на секои 114 минути.

„Ние нема да ги продаваме нашите најдобри играчи. Тоа за нас е многу важно, ако продаваме одиме назад и ќе треба да почнуваме од почеток“, изјави стратегот на Њукасл, Еди Хау.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила за 45 милиони договори одлично засилување

Јан Матсен е нов фудбалер на Астон Вила. Левоногиот фудбалер ги договорил сите услови со к…