Дома Актуелно Трагедија во Алжир: Вчера постигна гол и асистираше за репрезентацијата, денес загина во сообраќајка

Трагедија во Алжир: Вчера постигна гол и асистираше за репрезентацијата, денес загина во сообраќајка


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Во Алжир во сообраќајна несреќа почина 24-годишниот фудбалер Билеи Бенхамуд, пренесува алжирските медиуми. Бенхамуд беше играч за врска на алжирскиот прволигаш УСМ Алгер со кој пред години ја освои титулата шампион.

Само еден ден пред да почине, вчера беше најдобар играч на алжирската репрезентација против Конго. Алжир победи со 3:0, а Бехамуд во првите 13 минути постигна гол и асистираше.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Дербито Шкупи – Шкендија викендов без публика

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Викендов се…