Дома Македонски спорт Трагедија: Возач почина на трка во Кичево!

Трагедија: Возач почина на трка во Кичево!

0

Голема трагедија се случи денес на кружните патеки во Кичево.

На крајот од првиот дел од квалификациите почина еден од возачите кои се бореа за подобра позиција.

58 годишниот Александар Кочевски имал срцев удар додека бил зад воланот. Лекарите кои присуствувале на трката се обиделе да го реанимираат, но било предоцна и не можело ништо да се направи.

Автомобилот над кој изгубил контрола завршил покрај патеката.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Барселона се откажува од Нејмар – позната причината!

Бразилскиот фудбалер Нејмар ова лето беше во центарот на шпекулациите дека ќе се враќа во …