Дома Трансфер зона Тотенхем најде замена за Хари Кејн

Тотенхем најде замена за Хари Кејн

Голема е можноста Тотенхем во летниот преоден рок да остане без својата наголема ѕвезда, Хари Кејн.

Напаѓачот го извести раководството дека сака да ја промени средината и да игра во клуб каде ќе може да се бори за престижни трофеи.

Тотенхем веќе ја започна потрагата по нов напаѓач, а прв на листата желби е Маркус Турам од Борусија Мехенгладбах.

Во последните две сезони Турам се етаблираше во еден од најдобрите напаѓачи во Бундеслигата, а и самиот преферира преселба во Премиер лигата.

Борусија е спремна да го пушти, но за неговата слобода бара 35 милиони евра. Тотенхем доколку го продаде Хари Кејн, ќе биде спремен да ја плати таа сума.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Рамос го шокирал Малдини со своите барања

Серхио Рамос вчера и официјално се прости од Реал Мадрид. Овој искусен дефанзивец во дресо…