Дома Македонски спорт Тони Стојановски одново воодушеви: Слушнете го неговиот говор по победата на одбојкарите!

Тони Стојановски одново воодушеви: Слушнете го неговиот говор по победата на одбојкарите!

Одбојкарите денес ја победија Турција и се пласираа на ново Европско првенство, второ во низа.

Одново Македонија се радува, ќе имаме фантастична година во која ќе ги гледаме и одбојкарите и фудбалерите на едно Европско првенство.

Коментаторот Тони Стојановски одново воодушеви со маестрален говор, како и после победата против Грузија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Галијани позитивен на коронавирус

Aдријано Галијани, 76 годишниот директор на второлигашот Монца е заразен со коронавирус. С…